Co vše zvažují bookmakeři při tvorbě kurzů?

Bookmakeři jsou pánové, samozřejmě i dámy, zvažující při své práci, tedy při vytváření kurzů na různé sportovní akce, mnoho faktorů, které jsou pro výsledný kurz na internetu i jinde zcela rozhodující. Uveďme si alespoň základní faktory, které mají na vznik výsledného kurzu podstatný vliv.

Forma a výkonnost

První faktor, na který pohlíží bookmakeři při vytváření kurzů pro sázení online, je momentální forma sportovce nebo samozřejmě i celého týmu. U týmů je to pak trochu náročnější, není jednoduché uhlídat připravenost všech hráčů, případně se může vyskytnout nečekané zranění, o kterém rozhodně nemůže vědět nikdo dopředu.

Umístění v tabulkách

Důležité je také umístění v tabulce, i na to se musí bookmaker alespoň po očku dívat. Pokud má ovšem dostatečné znalosti o posledních hraných zápasech, nemusí být zase tak rozhodující. Není důležité vědět jen, jak vysoko se nachází daný sportovní subjekt, ale také jak případně postupuje tabulkou. Proto je dobré mrknout na historii, jestli náhodou nenastal v posledních kolech rychlý vzestup. Online sázky znamenají sledování hned několika poloh umístění v tabulce.

Významné události

Rozhodovat při výši kurzu můžou také nečekané události, jako je například již zmiňované zranění nebo nějaká ta aféra. Kurzy jsou někdy nastavené na určitou výši, a pak se stane něco, co je dosti srazí dolů nebo naopak a vy, jako sázkař, jste velmi nemile překvapen.

Statistiky je třeba znát dokonale

Každý správný bookmaker musí mít doslova v malíku různé statistiky, které se týkají daného hráče nebo klubu, jen tak si může vytvořit dokonalý finální obraz a svou sázkařskou strategii.
Sázkové kanceláře nabízí své kurzy v poněkud rozdílných výších, ale v podstatě jsou velice podobné, což je výsledek právě skvělé práce bookmakerů a také vzájemné kooperace. Odchylky jsou vskutku minimální.